Yeşilçam’da Oynayan Çocuk Oyuncular

33
Yeşilçam’da Oynayan Çocuk Oyuncular
ads

Bu durumun farkında olan yönetmen ve Yeşilçam’ın emektar oyuncuları çocuk oyunculara çok fazla emek harcayarak, gelişimlerine katkıda bulunmuşlardır. Ağladıklarında ağlatan, güldüklerinde izleyicileri güldüren bu çocuk oyuncuları aslında hepimiz hatırlıyor ve tanıyoruz. Bu yazımızda, size Yeşilçam’da oynayan çocuk oyuncuları derledik.

Ayşecik / Zeynep Değirmencioğlu

Ayşecik karakterine hayat veren Zeynep Değirmencioğlu Yeşilçam sonrasında, ev hayatını tercih edip sinemadan uzaklaşan kişilerden biridir. Herkes onu sert yüz hatları, kavisli kaşları ve abla rolüyle tanımıştır. Çekilen sahnelerin bu kadar duygu yüklü olmasının sebeplerinden biride sorumluluğu fazla olması denilebilir. Ayşecik karakteri şu dönemde dahi sevilen karakterlilerden biridir. Sinema karakterini sonlandırmasına rağmen, gözünü kapatan herkes Ayşecik karakterini hatırlayacaktır.

Ömercik / Ömer Dönmez 

Ömercik karakteriyle hayatımıza giren, Ayşecik karakterinin kardeşi olan Ömer Sönmez’de mütevazı bir hayat benimseyen oyuncularımızdan biridir. Rol aldığı dönemlerde yaramaz, asi çocuğu aynı zamanda sessiz, sakin bir aile çocuğu oynamış ve üstesinden layıkıyla gelmiştir. Ana, baba sevgisi içerikli filmlerde genel kurtarıcı her zaman ablacı olmuştur. Özellikle afacan karakteri ile bilinen, Menderes Utku’da rolünün hakkını tam anlamıyla vermiştir. Yeşilçam’ın çocuk yıldızları dediğimizde aile temasında Ömercik her filminde parıldamaya devam etmiştir.

sezercik

 

Sezercik /  Sezer İnanoğlu

Duygusal temalı filmlerin aranan çocuk yıldızlarından biride Sezercik olmuştur. O dönemin çocuk oyuncularından biri olan Sezercik oynadığı rollerde bizi etkileyip, ağlatmıştır. Birçok sahnesi hala aklımızda olan Sezercik özellikle anne, çocuk sevgisine dair duygusal geri bildirimler vermiştir. Özellikle yeşil fasulye sahnesinde,  izleyiciyi gülümsetmiştir.

Gülşah / Gülşah Alkoçlar

Yeşilçam’ın bir diğer çocuk yıldızı Hülya Koçyiğit’in kızı Gülşah Akkoçlardır. Güzel yüzü tatlı mimikleri ile bir dönem izletip, kendine hayran bırakmayı bilmiştir. Gülşah’tan o dönemin izleyicileri muhakkak kendine dair dersler çıkartmıştır. Baba sevgisi, iyimserlik ve baba sevgisi alanında örnek tutum ve duruş sergileyen Gülşah sevimliliği sayesinde de, kendini izletmeyi başarmıştır.

Bu yazımızda, Yeşilçam’da oynayan çocuk oyuncularımızı derleyip yazımızı okurlarımıza sunduk. Yeşilçam seven okurlarımız için daha fazla yazmaya devam edeceğiz. Umarım keyifle okuyacağınız bir yazı dizisi olur. Yeni yazımızda, görüşmek üzere esen kalın.

ads

Bir cevap yazın

ads
Yükleniyor...