Extraction (2020)

15
Extraction (2020)
ads

Netflix tarafından yayınlanan ve en çok izlenen film olma özelliğini taşıyan Extraction, konusu ve harika sahneleri ile izleyicilerden tam not almış durumda.

Netflix, üyelerine reklamsız olarak dizi ve film izlemelerini sağlayan internet tabanlı bir yayın platformu olarak hayatımıza girmiş durumdadır. Yayın platformu ile yüzlerce dizi ve film izleyicileri ile buluşma fırsatı bulmuştur. Platforma özel yayınlanan film ve diziler son yıllarda özellikle kaliteli ve sürükleyici olması ile dikkat çekmektedir. Bunlardan bir tanesi de Extraction filmidir.

Extraction

 

Extraction Konusu Künyesi?

2020 yılı yapımı Amerikan filminin yönetmenliğini Sam Hargrave yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Joe Russo yazmıştır. Filmin konusu, oğlu kaçırılan uyuşturucu kaçakçısı bir baba için Bangladeş’e giden paralı askerin hikayesidir. Paralı askerin yaşadıkları aksiyon gerilim filmi olarak izleyenler ile buluşmaktadır.

Film 2019 yılında çekilmiştir. 24 Nisan 2020 tarihinde de platformda yayınlanmaya başlamıştır. Her ne kadar şiddet sahneleri eleştirilse de kaliteli bir yapım olması nedeniyle ilk dört haftada en çok izlenen Netflix filmi olmuştur. Filmin künyesi ise şu şekildedir.

Yönetmen       : Sam Hargrave

Senaryon         : Joe Russo

Oyuncular           : Chris Hemsworth Rudhraksh Jaiswal Randeep Hooda Pankaj Tripathi Golshifteh Farahani Suraj Rikame David Harbour

Süre                      : 117 dakika

Ülke                : Amerika Birleşik Devletleri

Film Eleştirisi

Film ağırlıklı olarak Bangladeş’in başkentinde geçmektedir. Filmin esas konusu Hintli ve Bangladeşli uyuşturucu baronlarının çocuklarının kaçırılması ile başlayan olaylar serisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Film Hintli uyuşturucu kaçakçısının, diğer kaçakçının kızını kaçırması ile başlıyor.

Filmin konusu ve sürükleyiciliği bir yana başrol oyuncusu Hemsworh’un oyunculuğu filmin konusuna ayrı bir sürükleyicilik katmaktadır. Özellikle şehrin kuşbakışı çekimleri filmin daha çok beğenilmesini sağlamıştır. Diğer teknik detaylar ise filmin kalitesini ortaya koymaktadır. Filmin senaryosu bazı eleştirmenler tarafından pek beğenilmese de herkesin ortak beğenisi teknik olarak harika olmasıdır.

Netflix yapımı bu film özellikle karantinada izlenecek filmler arasında yer almaktadır. 2 saatli bir serüven ile izleyenleri ekrana kilitleyen filmin IMDB puanı ise 6,7 olarak karşımıza çıkmaktadır.

İzlenebilir ve vakit kaybı olarak düşünülmeyecek bir film olup, her dakikası ile sizi ekrana çekecektir. Bu konuda hiç şüpheniz olmasın.

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

ads
Yükleniyor...