Beasts of No Nation

8
Beasts of No Nation
ads

En çok izlenen Netflix filmleri arasında yer alan yapım, konusu ve çekimleri ile izleyenlerden tam not almaktadır.

Netflix en çok kullanılan yayın platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok dizi ve sinema filminin yayınlandığı platformun en çok sevilen ve izlenen yapımları arasında Beasts of No Nation filmi de gösterilmektedir. Afrika’da yaşayan ve savaşması için ailesinden koparılan çocuğun hikayesini anlatan film sürükleyici senaryosu ile izleyiciler tarafından önerilen filmler arasında kendine yer bulmaktadır.

Filmin Konusu ve Künyesi

Uzodinma Iweala’nın aynı isimli kitabından uyarlanan film hikayesi ile dikkatleri çekiyor. Ailesi yok olan bir çocuğun hikayesini anlatan film senaryosunun akıcılığı ile izleyenlere 2 saatlik eşsiz bir film tecrübesi yaşatıyor.

Yönetmen       : Cary Joji Fukunaga

Senaryo           : Cary Joji Fukunaga

Oyuncular       : Idris Elba Kurt Egyiawan Abraham Attah  Tiffani Person

Süre                : 137 dakika

Ülke                : Amerika Birleşik Devletleri

Eleştirmenlerden olumlu eleştiriler alan film izleyenlerin de beğenisini kazanmış durumdadır. En çok izlenen Netflix filmleri alanında üst sıralarda yer alan film senaryosu ile dikkatleri üzerine toplamış durumdadır.

Film Eleştirisi

Film eleştirmenler tarafından oldukça olumlu eleştiriler almış durumdadır. Bu olumlu eleştirilerde kuşkusuz sürükleyici ve çekici senaryosu oldukça önem taşımaktadır. Bunların yanında Idrıs Elba’nın oyunculuğu da dikkat çeken diğer bir taraf olmaktadır.

Filmin konusu ise dram filmleri içerisinde bambaşka bir yere sahiptir. Afrika’nın bir ülkesinde, iç savaşta kullanılmak üzere ailesinden koparılan çocuğun yaşadıklarını anlatan film, izleyenlere birçok duyguyu birlikte yaşatıyor. Hayatın bir gerçeği olan çocuk askerler konusunu ekrana taşıyan film, çocukların o coğrafyada neler yaşadığını gözler önüne sermektedir.

Eleştirmenlerin büyük bir çoğunluğu konusu ve oyunculukların mükemmele yakın oldukları konusunda hemfikir görüş bildirmektedirler. Özellikle coğrafyanın zorlu olması her ne kadar bazı durumları zorlasa da izleyenlerin neredeyse tamamı film hakkında olumlu görüş bildirmektedir.

Beasts of No Nation IMDB Puanı

Beasts of No Nation IMDB puanı 10 üzerinden 7,7 olarak verilmiştir. Yüksek sayılabilecek bir puan alan film ile yaklaşık 2 saatlik soluksuz bir film deneyimi yaşayabilirsiniz. Aile ile izlenebilir, bir film olmakla birlikte hafızanızda kalacak sahneler içermektedir.

 

ads
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

ads
Yükleniyor...